Uzun uzun iade şartlarını okumayı sevmiyor musunuz?

Biz de! Biz sizin için konuyu özetleyelim, siz de ücret iadesi yapmak isterseniz lütfen bize destek talebiyle ulaşın.

 • Alan adı, SSL ve sunucu kiralama hizmetlerimizde ücret iadesi bulunmuyor.
 • Hosting hizmetimizde her müşterimizin bir defa kullanabileceği 30 günlük deneme süresi bulunuyor.
 • Deneme süresi kullanmadığınız hizmetlerde, 7 gün içerisinde bilgi verirseniz, ücret kesintisi olmadan satın alırken kullandığınız ödeme kaynağına iade yapıyoruz.
 • Dilerseniz panelinize kredi olarak iadenizi yapabiliyoruz, böylece tekrar alışveriş yapacaksanız var olan kredinizle yapabiliyor veya başka bir ürün için kredinizi kullanabiliyorsunuz.

İade Koşulları ve Şartları

İade Şartları

– İade talebinin son ödeme tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde destek talebi ile gönderilmiş olması
– Son 1 (bir) yıl içerisinde aynı ürün veya ürün grubuna dahil ürünler için ürünün sahibinin daha önceden olumlu bir şekilde iade talebinin olmaması
– İade talebi yapılan ürünün 30 günlük deneme süresinin kullanılmamış olması

İade talep edilemeyecek ürünler

Ürün kullanılmaya başlandıktan sonra ve/veya iade sonrasında bir başka tüketiciye aynı nitelik ve nicelikte satılamayacak olması nedeniyle iadesi yapılmayacak ürünler aşağıda listelenmiştir;

 • SSL sertifikaları
 • Alan adı (Domain)
 • Danışmanlık ve/veya aracılık hizmetleri
 • Tüm teknik destek hizmetleri
 • Tüm üçüncü taraf ile tedarik edilmiş ürünler
 • Tüm ücretsiz hizmet ve/veya ürünler
İade usülü

Yukarıda açıklanan iade talebine uygun olan ürünler için yine yukarıda tanımlanan iade şartlarının sağlanması halinde aşağıdaki işlemler gerçekleştirilecektir.

Nakit iade:

İadesi istenen ürün için yapılan herhangi bir özelleştirme ücreti, teknik destek ücreti ve operasyonel bedeller düşüldükten sonra hizmetin firmamız tarafından tahsil edilen ücreti başka hiçbir kesinti olmadan müşterimize iade edilir. İade tarafımızdan yapıldıktan sonra müşteriye iletilme süresi ve şekli müşterinin ödeme için kullandığı kurumun inisiyatifindedir. Herhangi bir sebepten dolayı ücretsiz olarak kullanılan hizmetlerin, ücretsiz deneme süresi olan hizmetlerin veya indirimlerin iadesi mümkün değildir.

Alış-veriş kredisi olarak iade:

İadesi istenen ürün için yapılan herhangi bir özelleştirme ücreti, teknik destek ücreti ve operasyonel bedeller düşüldükten sonra hizmetin firmamız tarafından tahsil edilen ücreti başka hiçbir kesinti olmadan müşterimize alış-veriş kredisi olarak iade edilir. Herhangi bir sebepten dolayı ücretsiz olarak kullanılan hizmetlerin, ücretsiz deneme süresi olan hizmetlerin veya indirimlerin iadesi mümkün değildir. Alış-veriş kredisi daha sonra herhangi bir mevcut ürün ve/veya hizmetin ödemesinde veya yeni bir ürün/hizmet alımında kullanılabilir.

İade talebinin iletimi

İade talepleri, satın almayı veya son ödeme tarihini takip eden 7 (yedi) gün içerisinde;

 • İadeye konu olan ürün / hizmet
 • Varsa iade sebebi
 • Talep edilen iade şekli (nakit veya alış-veriş kredisi)

Detaylarını içeren bilgiler ile birlikte https://panel.4-bit.net adresine kayıtlı kullanıcı ile giriş yaptıktan sonra destek talebi ile tarafımıza iletilir. Müşterilerimizin kimliklerini doğrulamak amacıyla panel üzerinden destek talebi kullanılarak gerçekleştirilmeyen iade istekleri kabul edilmeyecektir.

Kredi kartı kampanya ve puan kullanımları, hediye çeki, indirim kodu ve üçüncü taraf indirimleri ile ilgili işlemler

Hediye çeki ve indirim kodu kullanımının herhangi bir şekilde iadesi mümkün değildir. Kredi kartı işlemlerinde uygulanan banka komisyonları ve kredi kartı programları üzerinden kullanılan puanlar iade edilemez. Kredi kartları ile ilgili uygulamalar bankalara göre değişiklik gösterebilir.

Yabancı para birimi ile yapılan işlemler

4-bit, ürün ve hizmetlerini hangi para biriminden satışa sunuyor olursa olsun, iade işlemleri satın alma sırasında tahsil ettiği TRY (Türk Lirası) üzerinden işlem yapacaktır.

İade talebinin reddi

4-bit, daha önce açıkladığı iade politikalarına uymayan talepleri reddetme hakkına sahiptir.

İade talebinden cayma

Tüketici, iade gerçekleşene kadar, iade talebinden cayma hakkına sahiptir.

Uyuşmazlık ve itiraz hakkı

Nihai tüketicilerin itiraz hakkı saklı kalmak üzere isimtescil.net iade politikalarında ihtilafa düşülmesi halinde 4-bit’in yerleşik olduğu ülkenin kanunları esas alınacak ve hukuksal müeyyidelerin işletimi bu ülkede yerleşik mahkemeler tarafından yürütülecektir.

İşbu iade politikaları 4-bit – Tahir Can Özokur ile o’nun ürün ve hizmetleri nezdinde nihai tüketici sıfatı taşıyan şahıs ve/veya kurumlar arasında bağlayıcılık arz etmekte olup, 4-bit üzerinden ürün veya hizmet satın alan herkes, bu bildirgeyi ve onun esaslarını peşinen kabul etmiş sayılır.